№7 LSU поставя училищни рекорди по точки, разлика от победата при победата със 133-44 над McNeese State
AP News | 2023-12-13 | 05:48:33

БАТЪН РУЖ, Луизиана (AP) — Аая Дел Росарио има 27 точки и 10 борби, а Ейнджъл Рийз добави 21 точки и 10 дъски като номер 7 LSU постави училищни рекорди за точки в игра и марж за победа в мач със 133-44 на McNeese State във вторник вечер.

LSU лесно надмина предишния си общ брой точки от 125 , поставен при победа над Bellarmine (125-41) през ноември 2022 г. Маржът от победа на Тигрите от 89 точки засенчи победата им от 76 точки над Prairie View (104-28) през 1995 г.

The мачът беше равен на 10, когато LSU отбеляза рекордните за училището 47 поредни точки като част от серия от 56-2, която продължи от 3:24 до края през първата четвърт до момента, в който Макнийз вкара при пасиране на Емелия Тенброк с 8:19 до края в третата .

LSU победи McNeese с 30-0 през втората четвърт. Cowgirls направиха 0 от 7 от полето и допуснаха 16 връщания, което доведе до 22 точки за LSU.

Anneesah Morrow добави 18 точки и 10 борби за Тигрите, при които шестима играчи отбелязаха двуцифрени резултати. Mikaylah Williams отбеляза 26 точки, Flau'jae Johnson имаше 16, а Angelica Velez 10.

Алва Мофалк и Тенброк поведоха Макнийз с по 12 точки.

Срещу защита на Макнийз, класирана на 334-то място сред 348 отбора в Дивизия I по разрешени точки на мач, LSU пропусна 10 от първите си 13 удара и беше равен на 10 през първите шест минути на мача.

Разиграване от три точки на Мороу започна серията на LSU. Тигрите водеха с 32-12 в края на първата четвърт и 62-12 на полувремето.

LSU: Трансфер в Луисвил Хейли Ван Лит, която започна първите девет мача на Тигрите като пойнтгард, отсъства втори пореден мач заради плантарен фасциит и контузия на лявата китка. Завърналият се младши Last-Tear Poa започна на мястото на Van Lith.

McNeese: В последните си пет мача Cowgirls спечелиха два пъти, отбелязвайки 100 или повече точки, и загубиха три пъти, допускайки 100 или повече точки.

LSU: Домакин на Северозападния щат в неделя.

McNeese: домакин на стогодишнината в четвъртък.